КонкурсиЧим більше ініціатив для драматургів – тим краще. Ми прагнемо інформувати авторів про конкурси, резиденції та інші ініціативи, спрямовані на розвиток та популяризацію української драматургії. Тож, якщо ви є засновником (організатором) проєкту для драматургів або конкурсу, спрямованого на просування українських п’єс, просимо повідомити нам про це через форму зворотнього зв’язку чи на електронну адресу Національної спілки театральних діячів України info@nstdu.com.ua

Про лабораторію


Заснована 2019 року Національною спілкою театральних діячів України. Творчий куратор – Павло Ар’є. Метою Лабораторії драматургії є стимулювання драматургів на написання п’єс для різних вікових категорій та видів театру, відкриття нових імен, підвищення рівня професійної майстерності, збагачення репертуарів театрів творами сучасних авторів, які відповідають на актуальні питання сьогодення. Лабораторія складається з 2 резиденцій (по 5-7 днів) та фінальної читки за участі режисерів та представників театрів. Програма резиденцій складається з воркшопів, роботи в групах, парах та індивідуальної роботи під керівництвом кураторів. Результатом резиденції має стати написана в рамках проєкту п’єса з подальшим її оприлюдненням (читка).
Партнери проєкту у 2019 та 2020 рр.: Київський національний академічний театр оперети, Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, Мистецько-концертний центр ім. І. С. Козловського, Радіо «Культура». У 2020 році лабораторію реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Умови


Оголошення про прийом заявок та дедлайн оприлюднюється на ресурсах НСТДУ (офіційний сайт, соціальні мережі). Заявки подаються шляхом заповнення Google-форми та надсилання прикладів творів на електронну адресу НСТДУ.

Для участі у відборі необхідно подати:
• анкету-заявку із зазначенням даних: ПІБ, рік народження, телефон, електронна адреса, місто проживання, місце роботи/навчання, спеціальність, творчий досвід (твори, постановки).
• резюме;
• приклади творчих робіт (п’єса, оповідання або уривок з твору великої прозової форми до 10 стор.);
• мотиваційний лист.

Учасники Лабораторії драматургії НСТДУ обираються за результатом конкурсу.
Відбір учасників здійснюється творчим куратором лабораторії та експертною групою. Основний критерій відбору – художня якість надісланих творів та мотивація потенційних учасників.
Наступний набір буде оголошено у 2021 р.

Нижче ви можете ознайомитися з п’єсами, створеними в рамках Лабораторії у 2019-2020 рр.Автор Рік П’єси
{{tr.year}}
Нічого не знайдено
Показати ще