Про проєкт«Бібліотека української драматургії» має на меті об’єднати на одному ресурсі драматургічні твори українських авторів та переклади українською з інших мов. Наразі акцент зроблено на сучасній українській драматургії, хоча ми не обмежуємося тільки нею і плануємо розміщувати на сайті і більш ранні твори та переклади. Більшу частину фонду бібліотеки складають тексти сучасних авторів, зібрані Іриною Гарець в рамках проєкту Ukrdramahab. Фонд сайту буде постійно поповнюватися.

Окремо ми складаємо базу перекладачів, які здійснюють переклади драматургічних творів на українську та відкриті до співпраці з театрами. Більш докладно із зібраними даними можна ознайомитися тут.

Тож ми запрошуємо до співпраці драматургів та перекладачів, керівників літературно-драматургічних частин театрів, режисерів, акторів та всіх, хто зацікавлений у розвитку української драматургії.

Сайт створено за ініціативою Національної спілки театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду.

Для кого


01

Це майданчик для авторів, які хочуть зробити свої твори більш доступними для театрів і можуть надсилати свої тексти та переклади.

02

Це ресурс для тих, хто створює вистави і постійно знаходиться в пошуку драматургічного матеріалу для постановок. Це бібліотека для тих, хто цікавиться сучасною драмою, відкриває для себе нових авторів та прагне знайти відповіді на хвилюючі питання.

03

Це платформа для розвитку сучасного українського театрального простору, ґрунт для майбутнього літературного росту україномовних письменників- драматургів та широкої промоції сучасного театру як в Україні, так і за її межами.

Як користуватися
сайтом
Для пошуку твору

Для зручності користувачів бібліотека має два каталоги – «Автори» та «П’єси», тож ви маєте проводити пошук або за прізвищем автора, або за назвою твору. Також є можливість розширеного пошуку за додатковими фільтрами: аудиторія, жанр, кількість дій та персонажів. Будь ласка, перед початком роботи ознайомтеся з умовами Договору публічної оферти.

Для розміщення твору

Якщо ви є автором чи перекладачем, або ж бажаєте поділитися п’єсами інших авторів, перейдіть будь ласка на сторінку «Для авторів» та заповніть відповідну форму. Також ви можете надіслати твори та своє резюме для розміщення на сайті на адресу НСТДУ info@nstdu.com.ua

Авторське право

Усі права на тексти, розміщені на сайті, належать авторам або їх правонаступникам. Тексти розміщені на сайті тільки з метою ознайомлення та популяризації. Забороняється публічне виконання, видання, тиражування, постановка чи переклад текстів без дозволу автора. З цього та інших питань комерційного або некомерційного використання творів просимо звертатися безпосередньо до авторів або їх представників. (УВАГА! контакти авторів вказані на початку п’єси). Ми просимо авторів при надсиланні твору давати нам дозвіл на публікацію, погодившись з умовами договору публічної оферти. Просимо перекладачів надсилати переклади тільки з дозволу автора оригінального твору. Якщо ви автор і побачили на сайті твір, який розміщено без вашої згоди і всупереч вашій волі, просимо повідомити нам про це.

Конкурси драматургії

НСТДУ у 2019 році започаткувала Лабораторію драматургії НСТДУ, тож на нашому сайті ви знайдете тексти, створені в рамках Лабораторії. Крім того, ми прагнемо інформувати авторів про інші ініціативи та можливості для драматургів. З цією інформацією ви можете ознайомитися в розділі «Конкурси».

Перекладач в театрі

В рамках проєкту ми збираємо інформацію і створюємо базу українських перекладачів, знайомимо театри з перекладачами і переліком вже існуючих перекладів українською.

На строрінці “Перекладач в театрі” вже розміщено частину зібраних даних. Інформація тут буде постійно оновлюватися. Щоб приєднатися до проєкту, необхідно заповнити анкету